Telefon reclamatii onlineTelefon reclamatii online
publicitate

Diverse

Farmacii Veterinare Vâlcea

Farmacii Veterinare Vâlcea
– publicitate –

Farmacii Veterinare Vâlcea. Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora

Farmacii Veterinare Vâlcea. Oamenii din Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora si nu numai, au avut întotdeauna o legătură specială cu animalele. Fie că sunt considerați membrii de familie sau prieteni de nădejde, acești companioni necuvântători aduc bucurie și afecțiune în viețile noastre. În consecință, asigurarea bunăstării și sănătății animalelor de companie este o prioritate pentru mulți posesori de animale. Aici intervin farmaciile veterinare, locuri specializate în furnizarea de produse și servicii pentru nevoile de sănătate ale animalelor.

– publicitate –

Lista farmacii veterinare Vâlcea (Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora)

– publicitate –

Daca sunteti in Vâlcea si doriti sa identificati o farmacie veterinara din Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora, in tabelul de mai jos veti gasi adrese, numere de telefon si denumire farmacie.

– publicitate –

VALCEAPRO VET DIAGNOSTIC SRLComuna Popesti, Dispensarul medical Pope?ti0741957144
VALCEAFARMAVET SAstr. Unirii, bl. M20744510079
VALCEAFARMAVET SAstr. Decebal, bl. M20744510079
VALCEAFARMAVET SAstr. Independen?ei, nr. 10744510079
VALCEAMOBILE VET SRLcomuna Vladesti, nr. 451 A0751653333
VALCEANORY VET SRLstr. Nicolae Balcescu, nr. 20740954980
VALCEANORY VET SRLstr. Calea lui Traian, nr. 290 B0740954980
VALCEANORY VET SRLCalea lui Traian, nr. 1640740954980
VALCEAFARMACIA ANIMAL MIBstr. General Magheru, bl. G0766572140
VALCEAFARMACIA ANIMAL MIBsat Dealu Alunis, bl. A 10, sc. F, Ap. 3,40766572140
VALCEAFARMACIA ANIMAL MIBstr. 1 Decembrie, nr. 120766572140
VALCEAMIRAVETstr. Decebal, bl. J, camera 200768346980
VALCEALIX VETsat Ladesti0722169984
VALCEALIX VETsat Ladesti0722169984
VALCEATRUVETstr. Gib Mihaescu0744828266
VALCEATARRMstr. Calea lui Traian, nr.1350723680627
VALCEANIEGOstr. Decebal, bloc M20744617344
VALCEADr. Alexandra Moldoveanustr. Henri Coanda nr.7, bl. R4, Sc. B, ap.40742889736
VALCEARIANDYSstr. Pietii nr.60763733049
VALCEAPIGEON VETstr. Cella Delavrancea, nr. 100755598324
VALCEAFARMACIA GIT VETPietrari, nr. 265A
VALCEAFARMACIA DOG VETstr. Petrache Poenaru, nr.10728762350
VALCEASTEROM CTSStr. Bistritei 77 C
VALCEAFARMACIA BELOSANVETstr. Decebal, bloc M, sc.C, ap.20784670659
VALCEAFARMACIA BELOSANVETstr. Gib Mihaescu, nr. 430723534798
VALCEARORAVET SERVstr. N. Iorga, bloc O2, parter
VALCEAECOVETstr. G‐ral Magheru, nr.8, tronson 6‐70762111828
VALCEAROMAX VETsat Galicea, bloc 250785661990
VALCEATALIVETstr. Tudor Vladimirescu, nr. 1420785661990
VALCEATIMVETstr. George Cosbuc nr.10
VALCEAMELIFARM VETstr. Petrache Poenaru, nr. 80765920096

Ce este o farmacie veterinară Vâlcea?

Farmacii Veterinare Vâlcea. O farmacie veterinară este un tip specializat de farmacie care oferă produse farmaceutice și servicii destinate exclusiv sănătății și îngrijirii animalelor. Asemenea farmaciilor umane, farmaciile veterinare sunt administrate de farmaciști veterinari autorizați și respectă regulamentele și standardele specifice industriei veterinare.

– publicitate –

Farmaciile veterinare din Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora sunt concepute pentru a furniza medicamente, vaccinuri, suplimente nutriționale și alte produse farmaceutice necesare pentru tratarea, prevenirea și menținerea sănătății animalelor. Ele servesc drept intermediari între medicii veterinari și proprietarii de animale, asigurând că aceștia au acces la produsele necesare pentru a-și îngriji și trata animalele de companie.

– publicitate –

Rolul principal al unei farmacii veterinare este de a furniza medicamente și produse farmaceutice adecvate nevoilor specifice ale diferitelor specii de animale, cum ar fi câinii, pisicile, animalele de fermă, păsările, animalele exotice și altele. Farmaciile veterinare pot elibera atât medicamente cu prescripție medicală, care necesită rețetă de la un medic veterinar, cât și medicamente fără prescripție medicală, care pot fi cumpărate direct de către proprietarii de animale.

Ce servicii se pot oferi într-o farmacie veterinară din Vâlcea?

Farmacii Veterinare Vâlcea. Farmaciile veterinare oferă o gamă largă de servicii care se concentrează pe îngrijirea și sănătatea animalelor. Acestea pot include, dar nu se limitează la:

Eliberarea de medicamente și produse farmaceutice. Farmaciile veterinare oferă medicamente cu prescripție, medicamente fără prescripție, vaccinuri și alte produse farmaceutice necesare pentru tratarea și prevenirea bolilor animalelor.

– publicitate –

Consiliere farmaceutică. Farmaciile veterinare pun la dispoziția clienților consultanță specializată în ceea ce privește administrarea corectă a medicamentelor și a suplimentelor, precum și informații despre contraindicații și interacțiuni medicamentoase.
Diagnostic și testare. Anumite farmacii veterinare pot oferi servicii de diagnostic precum analize de laborator, teste pentru paraziți, testele de screening și alte investigații necesare pentru evaluarea stării de sănătate a animalelor.
Hrană și nutriție. Farmaciile veterinare pot oferi sfaturi nutriționale și pot furniza diete special formulate pentru animalele cu nevoi dietetice specifice.
Accesorii și produse de igienă. Unele farmacii veterinare oferă și o gamă variată de accesorii pentru animale de companie, inclusiv harnăuri, lesă, jucării și produse de îngrijire și igienă.

Gestionarea paraziților. Farmaciile veterinare oferă și produse pentru combaterea și prevenția paraziților externi și interni, cum ar fi puricii, căpușele, viermii intestinali și altele.

Caror animale se adresează farmaciile veterinare?

Farmacii Veterinare Vâlcea. Farmaciile veterinare se adresează unei game variate de animale de companie și animale de fermă. Acestea pot include:

  • Animale de companie. Farmaciile veterinare sunt specializate în îngrijirea și tratamentul animalelor de companie, cum ar fi câinii, pisicile, iepurii, hamsterii, păsările și reptilele. Ele oferă produse și medicamente adaptate nevoilor specifice ale acestor animale, cum ar fi antiparazitare, hrana specializată, suplimente pentru sănătate și alte produse necesare.
  • Animale de ferme. Farmaciile veterinare oferă, de asemenea, servicii și produse pentru animalele de fermă, cum ar fi vaci, oi, porci, păsări de curte și alte animale domestice. Acestea includ medicamente pentru tratamentul bolilor, suplimente nutriționale, produse de igienă și îngrijire, vaccinuri și alte necesități specifice pentru îngrijirea animalelor de ferme.

Pot face un retur la o farmacie veterinară în Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora?

În Vâlcea (Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora), returnarea produselor în farmaciile veterinare este reglementată de legislația specifică privind farmaciile și produsele destinate animalelor. În general, farmaciile veterinare permit returnarea produselor în anumite condiții. Aceste condiții pot include:

Produsele să fie în stare perfectă. De regulă, farmaciile veterinare acceptă retururile doar pentru produsele care sunt neutilizate, în ambalajul original și în stare perfectă.

Termenul de retur pentru farmaciile veterinare din Vâlcea.

Farmaciile veterinare stabilesc un anumit termen în care produsele pot fi returnate. Acest termen poate varia în funcție de fiecare farmacie în parte și poate fi menționat în politica de returnare a respectivei farmacii.

Necesitatea unui motiv valid. În unele cazuri, farmaciile veterinare pot solicita un motiv valid pentru returnarea produselor, cum ar fi o problemă de sănătate a animalului sau o eroare în comanda inițială.

Farmacii Veterinare Vâlcea. Pe lângă produsele farmaceutice, farmaciile veterinare pot oferi și o gamă largă de servicii și consultanță specializată. Acestea pot include consiliere farmaceutică pentru a ajuta proprietarii de animale să înțeleagă administrarea corectă a medicamentelor și suplimentelor, informații despre contraindicații și interacțiuni medicamentoase, precum și consultanță în materie de nutriție și diete specifice pentru animalele de companie.

Farmaciile veterinare pot fi, de asemenea, echipate cu facilități și echipamente necesare pentru efectuarea unor teste de diagnostic sau analize de laborator, cum ar fi teste pentru paraziți, analize sanguine sau alte investigații necesare pentru evaluarea stării de sănătate a animalelor.

Farmacii veterinare Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora – o componenta esentiala

Farmaciile veterinare reprezintă o componentă esențială în furnizarea îngrijirii și sănătății animalelor. Ele asigură accesul la medicamente și produse farmaceutice specifice, oferă servicii specializate și consiliere pentru proprietarii de animale și contribuie la bunăstarea și sănătatea generală a animalelor de companie și a animalelor de fermă.

Farmacii Veterinare Vâlcea. Este important să consultați politica de returnare specifică a farmaciei veterinare de la care ați achiziționat produsul, pentru a fi în cunoștință de cauză cu privire la procedurile și condițiile aplicabile.

În concluzie, farmaciile veterinare reprezintă o resursă valoroasă pentru îngrijirea și sănătatea animalelor noastre de companie și de ferme. Ele oferă o gamă diversificată de produse și servicii specializate, adaptate nevoilor specifice ale animalelor. În ceea ce privește returnarea produselor, politica fiecărei farmacii veterinare poate varia de la caz la caz.

Ce alte numere de telefon contact din Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora pot gasi pe TelefonReclamatii.Online?

Farmacii Veterinare Vâlcea (Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora) : In cadrul website-ului Telefon Reclamatii putem gasi diverse numere de contact prin telefon precum: TELEFON BANCI, Hormigón desactivado Oviedo, TELEFON FIRME CURIERAT, TELEFON FURNIZORI SERVICII / TELEFON MAGAZINE ONLINE (magazine online din Romania si internationale). Astfel indiferent de problema pe care o intampinati din pozitia dumneavoastra de client, telefoanele de contact disponibile pe acest website va pot veni in sprijin pentru solutionarea oricarei probleme. Farmacii Veterinare Vâlcea (Râmnicu Vâlcea, Drăgășani, Băile Govora)

Ai o intrebare? Apasa aici

Ce parere ai despre acest articol? Lasa un comentariu mai jos

Publica un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Telefon Reclamatii si Sesizari similare

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Sector 6 Bucuresti. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Sector 6 Bucuresti. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației...

Servicii

Avantajele și Beneficiile de Neegalat ale Utilizării unui Soft CRM pentru Compania Ta Soft CRM. Într-o eră dominată de tehnologie și competitivitate acerbă în...

Diverse

Birou inmatriculari auto Baia Mare. Traduceri autorizate si Asigurari RCA Birou inmatriculari auto Baia Mare. Traduceri autorizate si Asigurari RCA. În miezul orașului Baia...

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Vrancea, Focsani. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Vrancea, Focsani. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației este un...

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Vaslui. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Vaslui. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației este un aspect fundamental...

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Vâlcea. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Vâlcea. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației este un aspect fundamental...

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Tulcea. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Tulcea. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației este un aspect fundamental...

Institutii

Contact Evidenta Populatiei Timișoara. Telefon. Adresa. Program. Programare – publicitate – Contact Evidenta Populatiei Timișoara. Telefon. Adresa. Program. Evidența Populației este un aspect fundamental...

Telefon contact si reclamatii

Telefon reclamatii online